8 i 9 czerwca zapraszamy na drugą edycję “Zielonej Pohulanki”. Tym razem program imprezy rozłożony będzie na dwa dni. W sobotę 8 czerwca o godz. 15.00 rozpoczniemy plastycznymi warsztatami sztuki ludowej. Potem będzie prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają taniec. O godzinie 17.00 rozpocznie się się Konkurs Tańca Ludowego “O Koronę Króla Pasterzy”, a potem potańcówka z ludowymi kapelami. Zapraszamy zarówno tych, którzy wprawnie wirują na parkiecie, jak i tych, którzy chcieliby, a nie wiedzą jak. Podczas potańcówki będzie można się nauczyć kilku polskich tańców. Zadbają o to instruktorzy Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca.

Drugi dzień – niedziela od godz. 16.00 – będzie prezentacją zwyczajów ludowych związanych z obchodami “Zielonych Świątek.” Wystąpi Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, grupa Drewno oraz zespoły związane z Porozumieniem festiwali folklorystycznych Polski Zachodniej. Tego dnia rozpoczyna się także tydzień z ginącymi zawodami w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Będzie można przyjrzeć się pracy takich rzemieślników jak garncarz, kowal, tkacz, plecionkarz, czy powroźnik. Ponadto, imprezie będzie towarzyszył, jak zawsze, jarmark produktów regionalnych.

Wstęp na wydarzenie: 8zł/os. Dzieci do 7 roku życia bezpłatnie.

previous arrownext arrow