27-28 marca Kaziuki Jarmark Wielkanocny

Kaziuki to cykliczna impreza organizowana przez Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli, nawiązująca do odbywającego się w Wilnie od połowy XIX jarmarku świątecznego. Nazwa „Kaziuki Wileńskie” pochodzi od patrona Polski i Wilna – św. Kazimierza.
Jarmark mocno związany jest z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi, do nabycia będą piękne palmy wielkanocne, ale również wszelkiego rodzaju pisanki, ozdoby świąteczne i rękodzieło.
Swoje produkty zaprezentują lokalni producenci – nie zabraknie świeżych warzyw, pieczywa, serów, wędlin oraz innych przetworów. Będzie kolorowo, ekologicznie i regionalnie.
Podczas jarmarku przygotujemy warsztaty m.in. z pisanek wielkanocnych, zabawy dla dzieci, będzie możliwe zwiedzanie ekspozycji muzealnych i wystaw.
Plan imprezy jest w trakcie przygotowań.
Zgłoszenia twórców, producentów i osoby zainteresowane przedstawieniem swoich wytworów przyjmuje:
Natalia Dziadura
targi@muzeumochla.pl
798 127 075
Informację odnośnie warsztatów, grup zorganizowanych i działań artystycznych udzieli:
Joanna Rybińska
j.rybinska@muzeumochla.pl