Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli serdecznie zaprasza na konferencję pt. Lubuskie Tradycje Piwowarskie, która odbędzie się w dniu 23/09/2022 w Hotelu Grape Town (Al. Wojska Polskiego 79, 65001 Zielona Góra).
Udział w konferencji jest darmowy, zapraszamy serdecznie mieszkańców terenów wiejskich województwa lubuskiego.
Zgłoszenia i dodatkowe informacje pod adresem mailowym:
sekretariat@muzeumochla.pl
Informacje o projekcie:
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” PROW 2014-2020.
Tytuł Operacji: Lubuskie tradycje piwowarskie
Realizowana na podstawie umowy między Województwem Lubuskim – Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego z siedzibą w Zielonej Górze a Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli jako „Partnerem KSOW” na realizację operacji: Lubuskie tradycje piwowarskie.
Operacja realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 Plan operacyjny na lata 2022 – 2023.
Celem operacji jest Organizacja cyklu 5 warsztatów piwowarskich każdy dla 15 osób i z sektora rolnego – zarówno gospodarzy, mieszkańców obszarów wiejskich, jak i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów z obszarów wiejskich.
Organizacja konferencji dotyczącej Lubuskich tradycji piwowarskich oraz promocji współpracy rolników z województwa Lubuskiego na który zaprosimy przedstawicieli szeroko rozumianych terenów wiejskich, przedstawicieli podmiotów działających na terenie obszarów wiejskich oraz gospodarzy i mieszkańców terenów wiejskich województwa Lubuskiego.
Organizacja konkursu „Browarnictwo domowe sposobem na promocję i rozwój terenów wiejskich i działalność pozarolniczą – Najlepsze piwa domowe województwa Lubuskiego”
Celem jest pokazanie nowych możliwości rozwoju dla rolników i mieszkańców terenów wiejskich poprzez organizację warsztatów oraz zwiększenie udziału zainteresowanych stron i wymiana doświadczeń oraz wiedzy podczas organizowanej konferencji dotyczące lubuskich tradycji piwowarskich oraz promocja współpracy miedzy gospodarstwami.
Zostań Parterem KSOW na www.ksow.pl
Więcej informacji na stronie Partnera.