Ogłaszamy konkurs skierowany do do domowych piwowarów na Najlepsze piwa domowe województwa Lubuskiego!
Warzysz piwo? To konkurs dla Ciebie!
Zgłoszenia przyjmujemy od 09/08/2022 do 26/09/2022 – szczegóły w regulaminie!
REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA NA KONKURS
„Browarnictwo domowe sposobem na promocję i rozwój terenów wiejskich i działalność pozarolniczą – Najlepsze piwa domowe województwa Lubuskiego”
(W STYLU AMERICAN PALE ALE/PILS)
- Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego piwa domowego województwa Lubuskiego w stylu „American Pale Ale lub PILS” oraz promowanie piwowarstwa domowego i piwa o wysokiej jakości.
- Uczestnikami konkursu mogą być pełnoletni mieszkańcy województwa Lubuskiego.
- Jeden piwowar może wystawić do Konkursu jedno piwo.
- Do konkursu należy dostarczyć minimum 5 butelek piwa o pojemności 0,5L (tj. 2,5 litra piwa). Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet. Dopuszcza się etykiety zamocowane na butelce np. gumką lub oznaczenie na kapslu.
- Piwa należy dostarczyć do dnia 26.09.2022 r. (liczy się dzień doręczenia przesyłki) na adres organizatora z dopiskiem „Konkurs na najlepsze piwo województwa Lubuskiego 2022”.
- Osobą do kontaktu w sprawie dostaw piwa jest: Natalia Dziadura, tel. 798 127 075, mail: dziadura@muzeumochla.pl. W przypadku osobistego dostarczenia piw należy wcześniej ustalić warunki odbioru.
- Do dostarczanego piwa należy dołączyć wypełniony Formularz Zgłoszeniowy.
Nagrody finansowe, wypłacane w formie przelewu w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników:
- I miejsce- 1300,00 zł
- II Miejsce- 975,00 zł
- III miejsce 650,00 zł
Informacje o realizacji projektu partnerskiego KSOW nr 29/2022
Lubuskie tradycje piwowarskie
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach II Schematu Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
W dniu 29.06.2022 r., została zawarta umowa nr 29/2022 między Województwem Lubuskim – Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego z siedzibą w Zielonej Górze a Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli jako „Partnerem KSOW” na realizację operacji: Lubuskie tradycje piwowarskie. Operacja realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 Plan operacyjny na lata 2022 – 2023.
Celem operacji jest pokazanie nowych możliwości rozwoju dla rolników i mieszkańców terenów wiejskich poprzez organizację warsztatów oraz zwiększenie udziału zainteresowanych stron i wymiana doświadczeń oraz wiedzy podczas organizowanej konferencji dotyczące lubuskich tradycji piwowarskich oraz promocja współpracy miedzy gospodarstwami.
Organizacja cyklu 5 warsztatów związanych z browarnictwem, konferencji dotyczącej „Lubuskich tradycji piwowarskich” z panelem dyskusyjnym oraz konkursu „Browarnictwo domowe sposobem na promocję i rozwój terenów wiejskich i działalność pozarolniczą – Najlepsze piwa domowe województwa Lubuskiego”
Efektem końcowym jest powstanie siatki kontaktów i zrzeszenie się przydomowych piwowarów w zorganizowaną jednostkę działającą i promującą tradycyjne browarnictwo na terenach wiejskich jako sposób na ich rozwój.
Nabycie realnej wiedzy dotyczącej browarnictwa może zaowocować powstaniem mini-browarów rzemieślniczych na terenach wiejskich województwa Lubuskiego, co zaowocuje nowymi miejscami pracy, promocją produktu regionalnego i rozwojem regionu.
Pokazanie rolnikom i gospodarzą na terenach wiejskich nowych rynków zbytu i ekologicznych produktów, które mogą służyć do produkcji kraftowych piw.
Efekt 1: Przekazanie 75 uczestnikom 5 cyklów warsztatów realnej i rzetelnej wiedzy na temat piwowarstwa od sposobów warzenia piwa, poprzez zakup sprzętu, legalizację, zdobycie koncesji i promocję gotowego produktu.
Efekt 2: Podczas jednej konferencji będzie miejsce na panel dyskusyjny podczas którego 150 uczestników będzie mogło wymienić się doświadczeniami i kontaktami tworząc sieć informacyjną.
Efekt 3: Jeden konkurs sprawi, że w jednym miejscu spotka się minimum 10 domowych producentów piw rzemieślniczych – dzięki czemu będzie możliwość zaproponowania im stworzenia zrzeszenia i pokazania możliwości przekształcenia hobby w innowacyjną działalność gospodarczą.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej “Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Zostań Parterem KSOW na www.ksow.pl